Ubezpieczenie Turystyczne

Ubezpieczenie turystyczne pokrywa koszty leczenia za granicą (w tym zakup leków, badania i pomoc dentystyczną). Polisę możesz rozszerzyć o ubezpieczenie bagażu na wypadek zniszczenia lub kradzieży, podróżne assistance, czy ubezpieczenie dla “ekstremalnie” aktywnych.

Kiedy chroni mnie Ubezpieczenie Turystyczne?

zawsze, gdy będziesz potrzebował skorzystać z opieki lekarza za granicą

jeśli w podróży potrzebna będzie pomoc stomatologa lub innego lekarza specjalisty

gdy konieczna będzie hospitalizacja lub transport chorego do Polski

jeśli ulegniesz za granicą wypadkowi (nie tylko w trakcie uprawiania sportu)

gdy przypadkowo wyrządzisz krzywdę innej osobie (np. na stoku narciarskim)

jeśli bariera językowa utrudni Ci formalności i organizację - skorzystasz z pomocy dwujęzycznego asystenta

jeśli firmy transportowe uszkodzą lub zagubią Twój bagaż

jeśli w trakcie podróży zostaniesz okradziony z cennych przedmiotów

jeśli Twój lot znacząco się opóźni

Kup zdalnie u agenta

Twój czas i komfort jest dla nas ważny. Ubezpiecz się u naszych doradców wygodnie, bez wychodzenia z domu.

Znajdź agenta Wyszukiwarka agentów
Promocje na wyciągnięcie ręki

Sprawdź najkorzystniejsze oferty na rynku i nie przepłacaj! Tu znajdziesz rabaty od najlepszych Towarzystw Ubezpieczeniowych.

Wzór na fioletowym tle
Znajdź agenta lub placówkę

Skorzystaj z darmowej, największej wyszukiwarki agentów ubezpieczeniowych w całej Polsce.

Znajdź agentów oferujących ubezpieczenie Turystyczne.
Zobacz inne ubezpieczenia
Ubezpieczenie Na życie

Zobacz więcej
Ubezpieczenie Zdrowotne

Zobacz więcej
Ubezpieczenie NNW

Zobacz więcej
Ubezpieczenie Komunikacyjne

Zobacz więcej
Ubezpieczenie Majątkowe

Zobacz więcej
Ubezpieczenie Zawodowe

Zobacz więcej

Sprawdź najczęściej zadawane pytania

Co obejmuje ubezpieczenie turystyczne?

Ubezpieczenie turystyczne pokrywa niespodziewane koszty leczenia wygenerowane za granicą kraju. Zapewnia pomoc w przypadku szeroko pojętych następstw nieszczęśliwych wypadków, zgubionych lub skradzionych bagaży, a nawet może oferować pomoc dwujęzycznego asystenta, gdy pojawią się bariery językowe w podróży.

Jakie ubezpieczenie do USA?

W przypadku wyjazdu do Stanów Zjednoczonych warto rozważyć zakup ubezpieczenia turystycznego opiewającego na najwyższą sumę. Z powodu płatnej opieki medycznej koszty leczenia w tym kraju należą do najwyższych na świecie. Nawet drobne urazy, wymagające leczenia na terenie USA, mogą dotkliwie nadwyrężyć Twój budżet.

Jakie ubezpieczenie do Chorwacji?

Chorwacja jest krajem należącym do Unii Europejskiej, dlatego można w niej korzystać z karty EKUZ. Niestety nie wszyscy zdają sobie sprawę, że ten dokument nie gwarantuje szerokiego wachlarza świadczeń medycznych. Wybierając się na wypoczynek w Bałkany warto więc rozważyć zakup dodatkowej polisy. Przede wszystkim należy dopasować zakres ochrony ubezpieczenia do sposobu spędzania czasu wolnego. Jeśli planujesz wypoczywać aktywnie, uprawiając sporty wysokiego ryzyka, weź pod uwagę ubezpieczenie, które pokryje koszty leczenia ewentualnych urazów.

Jakie ubezpieczenie do Tajlandii?

Każdy podróżujący do Tajlandii powinien posiadać ubezpieczenie turystyczne zapewniające sumę gwarantowaną nie niższą niż 100 000 dolarów. Tamtejsze placówki medyczne nie przyjmują pacjentów bez środków na leczenie, a brak zapłaty za usługę medyczną jest karalny.

Gdzie się ubezpieczyć na wyjazd?

Podejmując decyzję o zakupie ubezpieczenia turystycznego warto skorzystać z pomocy agenta ubezpieczeniowego, który przedstawi wyselekcjonowane oferty polis skrojonych pod indywidualne potrzeby i różnorodne wyjazdy zagraniczne.

Ile kosztuje ubezpieczenie podróżne?

Ceny ubezpieczeń turystycznych są zróżnicowane. Najtańsze warianty dostępne są już od kilku złotych za dzień, zaś najdroższe mogą oscylować w granicy 100 zł na dobę. To ile zapłacisz za polisę zależy od tego na jak rozbudowaną wersję się zdecydujesz. Pamiętaj jednak, by dopasować zakres ubezpieczenia do kierunku i charakteru wyjazdu.

Czy ubezpieczenie podróżne jest wymagane?

W większości przypadków zakup ubezpieczenia jest fakultatywny. Jednak kraje, które wymagają wizy, nakładają na podróżujących obowiązek wykupienia ubezpieczenia turystycznego.

Czy ubezpieczenie turystyczne jest potrzebne?

Przezorny zawsze ubezpieczony. By móc korzystać z zagranicznych wyjazdów w pełni, warto zakupić ubezpieczenie turystyczne, które w razie niespodziewanych problemów zdrowotnych, zagubionych bagaży czy innych niepowodzeń w trasie, zagwarantuje gładkie wyjście z opresji.

Jakie ubezpieczenie do Izraela?

Wybierając się do Izraela powinno się mieć na uwadze fakt, że kraj ten oferuje jedne z najbardziej zaawansowanych usług medycznych na całym świecie. Niestety jakość usług jest wprost proporcjonalna do ich cen, dlatego w przypadku podróży do Izraela, zaleca się wykupienie polisy opiewającej na minimum 100 000 Euro.